Tým

 Mgr. Hana Kroupová

Zakladatelka a jednatelka spolku. Od roku 2011 vede rodinné centrum. V Olivách se stará o psaní projektů, řízení týmu, udržování směru organizace a navazování spolupráce s organizacemi i firmami. Vede klub rodičů, moderuje besedy. Kromě práce v rodinném centru OLIVY se věnuje rodinným mediacím Mediačním centru a vzdělávání učitelů - zejména v mentoringu a komunikaci. Zajímá ji školská problematika a možné změny ve školství. Má tři dospělé děti.
 

Mgr. Martina Kunčíková

koordinátorka RC OLIVY. Vystudovala obor sociologie andragogika na Filozofické fakultě v Olomouci. Během dalšího studia působila na Katedře sociologie andragogiky a kulturní antropologie, pracovala jako koordinátorka projektu Protipředsudkové workshopy pro žáky základních a středních škol se zaměřením na multikulturní výchovu. Během působení na UP se zapojila také do projektu Pampaedie, školy zájmového vzdělávání, jejíž cílem bylo především rozšířit nabídku volnočasových aktivit ve městě Olomouci. Spolupracovala také s neziskovou organizací SPOLU, kde působila jako osobní asistentka a vedla kurz Aktivní sociální učení, jehož cílem je podpora lidí se zdravotním, primárně mentálním postižením při zapojení do běžného života.
V současnosti se věnuje především svým dvěma dětem - Matěj (5,5) a Verunka (necelé 3 roky). Má ráda přírodu, tvořivost, filmy a především svoji rodinu. V minulosti se podílela na organizaci skautských táborů a akcí pro děti.

  Mgr. Alena Kohoutová Šedivá, PhD.

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK v Bratislavě, obor zoologie. Dlouhodobě se zabývala výzkumem živočichů v Akademii věd ČR a v Slovenské akademii věd, krátkodobě pracovala jako environmentální poradce v Kalifornii a učitel jízdy na koni pro děti 6-12 let. Byla také spoluorganizátorkou dětského jezdeckého tábora. V poslední době se věnuje hlavně rodině, výchově svých dvou malých dětí a zajímá se o alternativní vzdělávání a vzdělávání a výchovu dětí se speciálními potřebami. Má ráda přírodu, sport, fotografování a cestování. V rodinném centru Olivy koordinuje Modrý klub - aktivity pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra a o propagaci.

Mgr. Ondřej Toth

Vystudoval jednooborovou psychologii na UP Olomouc. V RC Olivy vede rodičovské skupiny a pracuje s rodinami, kde jsou děti s PAS na těžkostech a krizových situacích v rodině a ve škole. Aktuálně je ve výcviku práce s traumatem – Somatic Experiencing, který jej velmi fascinuje 🙂
Nyní pracuje jako psycholog na volné noze. Pracovní zkušenosti získal v Rodinném centru U Mloka (P-centrum), SPOLU Olomouc, Sdružení D, Rytmusu, v Mediačním centru Olomouc a při facilitování různých setkání. Ve volném čase je nejraději s manželkou Terezou a jejich dvěma psíky. Na mimčo stále čekají. Dále má rád lození po skalách, žonglování a různá fireshow, rád se toulá po přírodě a spí pod širákem.
 

Jana Fojtíková

Vystudovala UP v Olomouci obor matematika-chemie, od roku 1998 učí na Slovanském gymnáziu. Momentálně na mateřské dovolené (má v péči 2 děti: Lucinka 5 let, Sárka 2 roky). Má ráda tanec, věnovala se Irskému stepu a irskému tanci, v DDM vede kroužek stepu už od VŠ. Má ráda cestování (procestovala Norsko, Španělsko, Thajsko, Austrálii i Nový Zéland). Ráda chodí s batohem po horách v tichosti bez přítomnosti davů turistů jako v Albánii, v Kyrgizstánu nebo v Gruzii. Věnovala se thajským masážím, studovala je 4 měsíce v mezinárodní škole masáží (ITM) v Thajsku. V Olivách vede úterní program pro rodiče s dětmi.

Mgr. Tereza Vaščáková

Bydlí v Olomouci. Maminka 3,5 ročního chlapečka, nyní na mateřské dovolené. Vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Karlově v Praze. Dlouhodobě pracovala jako fyzioterapeutka v neziskové organizaci, která se zaměřuje na hendikepované děti. Držitelka několika certifikátů (např. míčková facilitace, masáže pro těhotné, baby masáže atd.). Má ráda rodinu, sport a cestování. V rodinném centru vede čtvrteční tvořivou hernu.


 

 Jana Dostálková Baciak

bydlí na Sv. Kopečku u Olomouce a je maminkou 4 dětí. U nás zaštiťuje Adaptační program před vstupem do MŠ. Vybudovala mateřské centrum Rybička v Litovli a nyní pracuje v Přirozeném vzdělávacím centru, které sama založila. Všechno, co dělá pro druhé, dělá s láskou.
 

 

Bc. Tereza Vránová
vystudovala bakalářský obor Charitní a sociální práce na univerzitě Palackého v Olomouci. Jako sociální pracovnice pracovala ve Fondu ohrožených dětí, na Magistrátu města Olomouce a v Mediačním centru Olomouc, kam se po mateřské dovolené i vrátila. V roce 2011 vymyslela a uvedla do praxe ojedinělý program pro děti, které společně s rodiči procházejí obdobím změny tj. rozchod/rozvod, pod názvem Dětský průvodce rozvodem. S tímto programem působí jak v Olomouci, tak i v Praze. Lektoruje své dva akreditované kurzy týkající se problematiky rozpadu rodiny.