Tým

 Mgr. Hana Kroupová

Zakladatelka a ředitelka spolku. Od roku 2011 vede rodinné centrum. V Olivách se stará o řízení týmu, psaní projektů, udržování směru organizace a navazování spolupráce s organizacemi i firmami. Vede klub rodičů, moderuje besedy, vede poradenství pro rodiče. Kromě práce v rodinném centru OLIVY se věnuje rodinným mediacím Mediačním centru v Olomouci (P-centrum) a vzdělávání učitelů - zejména v mentoringu a komunikaci, pracuje i jako externí mentorka. Momentálně prochází výcvikem v Systemické supervizi a koučování. Má tři dospělé děti.
 

Mgr. Martina Kunčíková

koordinátorka RC OLIVY. Vystudovala obor sociologie andragogika na Filozofické fakultě v Olomouci. Během dalšího studia působila na Katedře sociologie andragogiky a kulturní antropologie, pracovala jako koordinátorka projektu Protipředsudkové workshopy pro žáky základních a středních škol se zaměřením na multikulturní výchovu. Během působení na UP se zapojila také do projektu Pampaedie, školy zájmového vzdělávání, jejíž cílem bylo především rozšířit nabídku volnočasových aktivit ve městě Olomouci. Spolupracovala také s neziskovou organizací SPOLU, kde působila jako osobní asistentka a vedla kurz Aktivní sociální učení, jehož cílem je podpora lidí se zdravotním, primárně mentálním postižením při zapojení do běžného života.
V současnosti se věnuje především svým dvěma dětem - Matěj (7) a Verunka (necelé 5 roky). Má ráda přírodu, tvořivost, filmy a především svoji rodinu. V minulosti se podílela na organizaci skautských táborů a akcí pro děti.

  Mgr. Alena Kohoutová Šedivá, PhD.

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK v Bratislavě, obor zoologie. Dlouhodobě se zabývala výzkumem živočichů v Akademii věd ČR a v Slovenské akademii věd, krátkodobě pracovala jako environmentální poradce v Kalifornii a učitel jízdy na koni pro děti 6-12 let. Byla také spoluorganizátorkou dětského jezdeckého tábora. V poslední době se věnuje hlavně rodině, výchově svých dvou malých dětí a zajímá se o alternativní vzdělávání a vzdělávání a výchovu dětí se speciálními potřebami. Má ráda přírodu, sport, fotografování a cestování. V rodinném centru Olivy koordinuje Modrý klub - aktivity pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra a o propagaci.

Mgr. Bc. Jitka Mikošková

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého a dlouhodobě se věnuje práci s dětmi. Pracovala jako vedoucí centra pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí v Lipníku nad Bečvou (v rámci projektu ROMSPIDO Univerzity Palackého v Olomouci). Po absolvování sebezkušenostního výcviku v arteterapii a artefiletice vedla artefiletický program pro děti z azylového domu pro matky s dětmi v Hradci Králové. V současné době je frekventantkou dlouhodobého akreditovaného výcvikového programu PCA (PCA – Institut, Praha) a má absolvovaný výcvik v nedirektivní terapii hrou a Základní mezinárodní kurz Montessori pedagogiky. V rodinném centru Olivy povede Montehrátky a Kreativní hrátky.

Mgr. Ondřej Toth

Vystudoval jednooborovou psychologii na UP Olomouc. V RC Olivy vede Socioklub v rámci kroužku pro děti s PAS a pracuje s rodinami, kde jsou děti s PAS na těžkostech a krizových situacích v rodině a ve škole. Aktuálně je ve výcviku práce s traumatem – Somatic Experiencing, který jej velmi fascinuje 🙂
Nyní pracuje jako psycholog na volné noze. Pracovní zkušenosti získal v Rodinném centru U Mloka (P-centrum), SPOLU Olomouc, Sdružení D, Rytmusu, v Mediačním centru Olomouc a při facilitování různých setkání. Ve volném čase je nejraději s manželkou Terezou a jejich dvěma psíky. Na mimčo stále čekají. Dále má rád lození po skalách, žonglování a různá fireshow, rád se toulá po přírodě a spí pod širákem.
 

Mgr. Tereza Vaščáková

Bydlí v Olomouci. Maminka dvou synů. Vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Karlově v Praze. Dlouhodobě pracovala jako fyzioterapeutka v neziskové organizaci, která se zaměřuje na hendikepované děti. Držitelka několika certifikátů (např. míčková facilitace, masáže pro těhotné, baby masáže atd.). Má ráda rodinu, sport a cestování. V rodinném centru vede Úterní setkávání rodičů s dětmi a Hernu v pohybu.