Tým

 Mgr. Hana Kroupová

Zakladatelka a jednatelka sdružení. Od roku 2007 spolupracovala s mateřskými centry v Olomouckém kraji, od roku 2011 vede rodinné centrum.   V Olivách se stará o náplň programu, řízení, psaní a administraci projektů a navazování spolupráce s organizacemi i firmami. Má ráda zpěv, děti a tvořivost.    V rodinném centru se také věnuje klubu R+R. Věnuje se i mediaci, zejména rodinné a v současné době i mediaci ve školním prostředí.
 

Mgr. Iva Pospíšilová

koordinátorka RC OLIVY. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Olomouci, obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. V rámci dalšího studia krátkodobě působila na Pedagogické fakultě, poté pracovala na Rektorátu Univerzity Palackého na Oddělení dalšího vzdělávání a v celo univerzitním projektu POMEZI.
V současné chvíli je na mateřské dovolené a má dvě dcerky Adinku (3,5 let) a Zorku (téměř 2 roky). Je také certifikovanou lektorkou programu BABY SIGNS a GO KIDS a vede kurzy a semináře pro rodiče a jejich batolátka. Kurzy a semináře se zaměřují na znakování s batolátky, Montessori aktivity a také témata týkající se emocí v raně sourozeneckých vztazích a rozvojem emoční inteligence u dětí do tří let. Má ráda tanec, hudbu, sport. V minulosti se věnovala pořádání dětských táborů.Věří, že dobře žít, znamená nežít jen pro sebe.

  Mgr. Alena Kohoutová Šedivá, PhD.

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK v Bratislavě, obor zoologie. Dlouhodobě se zabývala výzkumem živočichů v Akademii věd ČR a v Slovenské akademii věd, krátkodobě pracovala jako environmentální poradce v Kalifornii a učitel jízdy na koni pro děti 6-12 let. Byla také spoluorganizátorkou dětského jezdeckého tábora. V poslední době se věnuje hlavně rodině, výchově svých dvou malých dětí a zajímá se o alternativní vzdělávání a vzdělávání a výchovu dětí se speciálními potřebami. Má ráda přírodu, sport, fotografování a cestování. V rodinném centru Olivy  se stará o propagaci.

Jana Fojtíková

Vystudovala UP v Olomouci obor matematika-chemie, od roku 1998 učí na Slovanském gymnáziu. Momentálně na mateřské dovolené (má v péči 2 děti: Lucinka 5 let, Sárka 2 roky). Má ráda tanec, věnovala se Irskému stepu a irskému tanci, v DDM vede kroužek stepu už od VŠ. Má ráda cestování (procestovala Norsko, Španělsko, Thajsko, Austrálii i Nový Zéland). Ráda chodí s batohem po horách v tichosti bez přítomnosti davů turistů jako v Albánii, v Kyrgizstánu nebo v Gruzii. Věnovala se thajským masážím, studovala je 4 měsíce v mezinárodní škole masáží (ITM) v Thajsku. V Olivách vede úterní herničku s programem.

Mgr. Tereza Vaščáková

Bydlí v Olomouci. Maminka 3,5 ročního chlapečka, nyní na mateřské dovolené. Vystudovala fyzioterapii na Univerzitě Karlově v Praze. Dlouhodobě pracovala jako fyzioterapeutka v neziskové organizaci, která se zaměřuje na hendikepované děti. Držitelka několika certifikátů (např. míčková facilitace, masáže pro těhotné, baby masáže atd.). Má ráda rodinu, sport a cestování. V rodinném centru vede dětskou herničku a muzikohry.


   

 Jana Dostálková Baciak

jednatelka PVVC z.s. na Sv. Kopečku u Olomouce  - bydlí na Sv. Kopečku u Olomouce a je maminkou 4 dětí. U nás vede Miniškolku ( adaptační program před vstupem do MŠ) a lektoruje Přirozené a efektivní vzdělávání pro rodiče. Kromě toho vede i příměstské tábory pro děti 5 - 8 let i v jiných mateřských centrech. Všechno co dělá pro druhé, dělá s láskou.


         

Zuzka Švierčková

Společně s mým synem Bedřichem se těšíme, že Vás uvidíme v Muzikohrách, kde si zazpíváme písničky notoricky známé, ale i některé zbrusu nové a zkusíme si je doprovodit pohybem či hrou na nástroje. Jak jste se jistě dovtípili, jsem matka na mateřské dovolené a když zrovna neskáču kolem svých dětí, tak opatruji ty v mateřské škole. Tam nyní docházím jen jako lektorka dramatické výchovy. Vidět mě ale můžete i v rámci divadelních představení se skupinou improvizace OLIVY. 
Tak brzy na viděnou Zuzana.
 

Bc. Tereza Vránová

vystudovala bakalářský obor Charitní a sociální práce na univerzitě Palackého v Olomouci. Jako sociální pracovnice pracovala ve Fondu ohrožených dětí, na Magistrátu města Olomouce a v Mediačním centru Olomouc, kam se po mateřské dovolené i vrátila. V roce 2011 vymyslela a uvedla do praxe ojedinělý program pro děti, které společně s rodiči procházejí obdobím změny tj. rozchod/rozvod, pod názvem Dětský průvodce světem rozvodu. S tímto programem působí jak v Olomouci, tak i v Praze. Lektoruje své dva akreditované kurzy týkající se problematiky rozpadu rodiny.

Veronika Haasová

Jsem lektorkou kurzů hubnutí dle metodiky STOB a také lektorkou Školy pánevního dna, mnoho let se zabývám různými jogovými cvičeními. Absolvovala jsem velké množství seberozvojových a duchovních akcí, zajímá mě vědomý a alternativní přístup k životu. 
Učím angličtinu pro děti.